4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Inne Firmy zajmujące sie masteringiem
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 19-02-2012, 14:32   #17
jeet
..:: Klubowicz ::..
  
 
jeet's Avatar
 
Dołączył/a: 10 Aug 2009
Miasto: Tomaszów Mazowiecki
Wiek: 43
Postów: 213
Tematów: 15
Podziękowań: 2
THX'ów: 259
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 2 (+)
jeet 2
Odwiedź profil jeet na Facebook Odwiedź profil jeet na Youtube
Odp: Firmy zajmujące sie masteringiem

Cytat:
Napisał Marcinkiewicz86 Zobacz post

Pewnie ze mozna tego dokonac samemu..ale oprocz wiedzy niestety trzeba dysponowac min. hardwaru tj. dobrym odsluchem czyli monitorami przynajmniej z 8 jak nie 10 calowym wooferem i dobrymi parametrami, pasmami przenoszenia itd...
Nie wyobrazam sobie robic masteringu na monitorach z 5 calowymi basami i pasmem przenoszenia od nie wiem 55 czy 60 Hz a przy tym na monitorach za 1500 zl. Chociaz niektorzy nawet jako odsluch glowny uzywaja sluchawek to jest dopiero nieporozumienie..
Dlatego ja nie radze nikomu kto nie dysponuje dobrym odsluchem, pomieszczeniem z odpowiednia akustyka zabierac sie za takie rzeczy..

No i inna kwestia ze istotna role odgrywa poprawnie wykonany miks..ale to juz inna bajka.
Zgodzę się, ale nie ze wszystkim...Jasne, że odpowiednie pomieszczenie, odsłuch, umiejetności i dobry sprzęt bardzo ułatwią danie "KOPA" kawałkowi (bo mówię teraz o pojedyńczym przypadku tzw. masteringu), ale nie są to rzeczy kosmiczne, kórych nie można wykonać samodzielnie.

Jeśli ktoś nie skopał totalnie miksu, to sądzę, że moja oraz wielu kolegów z tego forum propozycja tzw. "masteringu" pojedyńczego kawałka, sprawiłaby uśmiech i lekkie niedowierzanie, jak "mój własny kawałek" może zagrać...

Znajomość DAW, troche wiedzy z zakresu masteringu, analiza pasm, w miarę dobry odsłuch, znajomość wtyczek z jakich się korzysta i można spreparować całkiem nieźle grający kawałek.Nie ma wzoru matematycznego na zrobienie dobrej brzmieniowo produkcji. Ucho, umiejętności, doświadczenie no i na końcu sprzęt...

Jeszcze raz powtórzę - w przypadku pojedyńczego kawała, każdy jest w stanie zrobić coś co naprawdę fajnie zagra - TO NIE TAKI KOSMOS jak niektórzy uważają.

Pozdrawiam
__________________

Last edited by jeet; 19-02-2012 at 14:33.
jeet jest offline   Reply With Quote