4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Projekt Palikota: Posiadanie 50 g marihuany będzie legalne
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 10-12-2011, 10:57   #28
Sauron
..:: true Member ::..
  
 
Sauron's Avatar
 
Dołączył/a: 23 Jul 2009
Miasto: Święte Miasto
Postów: 657
Tematów: 190
Podziękowań: 884
THX'ów: 1 773
Imię: Leszek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 4 (+)
Sauron 4
Odp: Projekt Palikota: Posiadanie 50 g marihuany będzie legalne

Cytat:
Napisał _Kameleon_ Zobacz post
do ludzi, którzy pierdzielą głupoty nie wiedząc nic o temacie: poczytajcie trochę informacji w sieci, a następnie piszcie !
z taką samą prośbą występuję do Ciebie i Tobie podobnych,którzy twierdzą,że marihuana w Polsce jest nielegalna.Jako dowód na legalność podam przykład z niezależnego portalu (jak się przekonasz jest on niezależny nawet że swojej nazwy).Pieprzycie bzdury,bo nie znacie prawa.Przykład pochodzi z roku 2007,gdy obowiązywało bardziej restrykcyjne prawo,nowa ustawa bodajże z kwietnia tego roku jest bardziej liberalna jak wyjaśniał w Sejmie min.sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski

Cytat:
- Zgodnie z nowymi przepisami prokurator będzie mógł odstąpić od oskarżenia o posiadanie narkotyków w przypadku, kiedy są one na własny użytek, jest ich niewielka ilość, a także ze względu na okoliczności posiadania narkotyków, tzn. ma je osoba uzależniona. Nie będzie tak, że obecnie właściwie jest automat - pierwsze zatrzymanie ze "skrętem" to wyrok w zawieszeniu, drugie - bezwzględna kara pozbawienia wolności
a teraz wspomniany przykład z roku 2007,czyli taka mała instrukcja dla nie kumatych

Cytat:
Jedną z takich osób, której plany życiowe mogą faktycznie zostać pokrzyżowane jest 23-letni Mateusz, student 3 roku politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Mateusz został zatrzymany w 2007 roku. Policjanci znaleźli przy nim 3 gramy marihuany. Chłopak dobrowolnie poddał się karze i otrzymał wyrok 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata. - Tuż przed końcem tego okresu znów zostałem złapany. Tym razem miałem jeden gram. Nie przyznałem się do winy, bo automatycznie bym poszedł siedzieć. Teraz czekam na sprawę w sądzie - mówi Mateusz. Chłopak będzie wnioskował o umorzenie spraw ze względu na niską szkodliwość czynu, bo jak tłumaczy narkotyki, które miał przy sobie posiadał na własny użytek. Jeżeli jednak sąd zdecydowałby się wysłać go za kratki, plany Mateusza o skończeniu studiów i założeniu własnego biznesu będą musiały poczekać.

Zdaniem prawników chłopak znalazł się w tak nieprzyjemnej sytuacji po części z własnej winy!!! Największy błąd popełnił w 2007 roku podczas pierwszego zatrzymania, kiedy przyznał się do winy i zgodził się dobrowolnie poddać karze. - W takiej sytuacji należy domagać się spisania protokołu zatrzymania. Dodatkowo nie wolno zrzekać się w protokole prawa do złożenia zażalenia na zatrzymanie. Następnie należy domagać się wpisania własnego wyjaśnienia do protokołu.

W wyjaśnieniu osoby, które są użytkownikami, czy też osoby, które są silnie uzależnione powinny zaznaczyć, że narkotyki przy nich znalezione posiadają w celu natychmiastowego użycia. - Wówczas nie będzie się to kwalifikowało jako przestępstwo.

Ponieważ istnieje orzeczenie sądu najwyższego, które mówi, że posiadanie w celu i z zamiarem natychmiastowego użycia nie jest tożsamym z terminologią posiadania znajdującą się w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. I dzięki temu czyn polegający na posiadaniu w sensie dzierżenia nie wypełnia znamion czynu zabronionego.

źródło: policyjni.pl
więc jak wyżej,najpierw pogrzeb w sieci,potem pisz

ja jestem przeciw legalizacji,a argumenty typu "jest ona stosowana w lecznictwie" nie robią na mnie żadnego wrażenia.W leczeniu bólu jest także stosowane opium,kokaina (czyli narkotyki twarde),i jakoś nie widzę tekstów typu
Zalegalizować opium,kokainę !!!
Ale idę o zakład,że taki postulat się pojawi,gdy ktoś zalegalizuje marihuanę!!!

a wtedy zwolennicy legalizacji opium,będą pisać teksty podobne do tego

Cytat:
Przez takich ludzi jak bastq, których wiedza w temacie jest na poziomie "czy opium pochodzi z maku? Nie wiem, chyba tak", będziemy musieli jeszcze chwilkę poczekać na legalizację.

Kościół, telewizja i stare pokolenie robi wodę z mózgu w tym temacie. I tyle.

Pozdro dla kumatych.

Last edited by Sauron; 10-12-2011 at 13:28.
Sauron jest offline  
Sauron dostał 3 podziękowań za ten post.