4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Bóg kontra człowiek
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 04-11-2011, 20:44   #23
Nameless
bandcamp.com/nameless
  
 
Nameless's Avatar
 
Dołączył/a: 30 Jan 2010
Miasto: ZKO
Postów: 738
Tematów: 64
Podziękowań: 1 019
THX'ów: 1 345
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 23
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 40
Plusów: 42 (+)
Nameless 42
Odp: Bóg kontra człowiek

Cytat:
Napisał Matan Zajcev Zobacz post
Więc w takim razie niech ateiści wytłumaczą mi jedno: skoro świat nie został stworzony przez Boga, to przez kogo? Załóżmy, że teoria Wielkiego Kolapsu jest prawdziwa i że wszechświat jest cykliczny: po jakimś czasie się zapada do nieskończenie małego punktu, następuje Wielki Wybuch, wszechświat się rozrasta, później znowu zapada itd. Ale przecież nawet ten cykl musiał zostac zapoczątkowany. Nie wyobrażam sobie, ot by tak nagle ni z gruchy ni z pietruchy nastąpił Wielki Wybuch i początek wszystkiego. Ktoś to musiał zacząc.

I co najciekawsze: zarzucacie wierzącym, że wymyślili sobie Boga, by wyjaśnic wiele zjawisk. A tymczasem jak ateiści wyjaśnią to co napisałem powyżej? Niech zgadnę... "wszechświat powstał przez jakieś, nieznane nam jeszcze zjawisko" lub "teraz tego nie wiem, ale pewnie kiedyś się dowiemy". A więc sami wymyślacie sobie wytłumaczenie, tak jak waszym zdaniem robią to wierzący.

A to tylko początek. Jak ktoś jest po szkole, był na lekcjach gegry, biologii etc. to wie, że istnieją setki dziwnych zbiegów okoliczności, które pozwalają nam życ na tej planecie. Ciężko mi uwierzyc, by gatunek ludzki miał takiego farta, dlatego ja uważam, że Bóg stworzył nas i Ziemię w taki sposób, byśmy mogli tutaj życ.
Właśnie dlatego jestem agnostykiem.

Ogólnie temat bardzo rozległy i mógłbym z Wami co nieco popisać, ale nie mam na razie czasu...więc może kiedy indziej.
Nameless jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Nameless za ten post: