4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Opis HOMEMASTERING by Man'Dee
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 09-11-2010, 23:16   #22
Man'dee
..:: Klubowicz ::..
  
 
Man'dee's Avatar
 
Dołączył/a: 22 Jan 2008
Miasto: HOUSE STAGE
Postów: 582
Tematów: 65
Podziękowań: 699
THX'ów: 1 621
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 16 (+)
Man'dee 16
Odp: HOMEMASTERING by Man'Dee

Cytat:
Napisał Marduk Zobacz post
z tym ze kompresor przed eq to bym dyskutowal.
Np. mamy sobie lead, i niewiedziec czemu w okolicy 100 hz albo 10k z syntezatora wyskakuje glosny pierd co jakis czas, ktory jest duzo glosniejszy od reszty, jak damy najpierw kompresor to przyciszy nam CALA sciezke a nie tylko pierd. bo kompresor scisza(wszystko) , a nie ucina(pow. progu)(mozecie sobie nawet sprawdzic sami to), a potem damy eq to z dynamika bedzie kupa. A jak damy eq ktorym wywalimy ten "pierd" a potem kompresor to kompresor nie bedzie bral pod uwage pierda ktory zostanie wyciszony do progu cala sciezki.
Ja tak robie i bynajmniej nie mam nigdy zadnyuch zasysow anie nic innego.
Co innego komprsory multibandowe ( np. 32 :D )
Marduk ale ten "pierd" niweluje sie na etapie mixu... a nie kiedy masterujesz kawalek. Kompresor wygladza brzmienie, ciezko sie go uzywa tak naprawde poprawnie, a jeszcze raz mowie .. to gdzie umiescisz go.. czy przed czy po EQ to jest zalezne od tego co chcesz uzyskac.. no i przypomne ze limiter jest rowniez kompresorem ... wiec kiedy chcesz wszystko spoic a potem dodac ciepla w ogolicach gory .. albo dac dobrej masy w dole to dajesz eq po kompresorze. itd itd.. kolejnosc zalezy od zamierzonego efektu .. dalem tylko przyklad, ktory nie jednemu wydaje mi sie pomogl
pozdrawiam
__________________
Man'dee jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Man'dee za ten post: