4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sprzęt Behringer DDM 4000
Wątek: Sprzęt Behringer DDM 4000
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 26-07-2010, 22:19   #8
dj maxxi
..:: Gadatliwy ::..
  
 
dj maxxi's Avatar
 
Dołączył/a: 16 Aug 2009
Miasto: Płońsk
Wiek: 38
Postów: 45
Tematów: 8
Podziękowań: 61
THX'ów: 35
Imię: Radzio
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 1 (+)
dj maxxi 1
Odp: RECENZJA: Behringer DDM 4000

Witam.
Dorzucę swoje 3 grosze. Mixerek mam od dłuuugiego czasu...
Czytałem spooooro postów na temat Behringera DDM 4000. I jedno mnie zastanawia…
Ludzie, porównujecie DDM 4000 do Pioneera DJM 800 albo Eclerów, Allen & Heath… Trochę logiki, za DJM 800 można mieć 4 takie Behringery. I co z tego? Wiadomo, ze Pioneer, Ecler itp. To klasa sama dla siebie. Wytrzymałe, dobrze rozplanowane… Ale jest parę kwestii, w których z Behringerem startu naprawdę nie maja. DDM 4000 to chyba najbardziej ‘konfigurowalny’ mikser w historii. Można w nim ustawić dosłownie wszystko i to z poziomu menu miksera. Wszystko przejrzyście i wygodnie, jak nigdzie indziej. Krzywa ciecia crossa i faderów kanałowych, możliwość wyregulowania killów, wejść mic. Narzekacie ze efektor ma slaby? Można w nim ustawić nawet takie rzeczy jak to, dla których częstotliwości ma być zastosowany efekt. Chcesz mieć echo bez basu? Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku. W tym mikserze można skonfigurować dosłownie wszystko. Nawet fadery kanałowe maja regulacje krzywej ciecia. Każda opcja jest do regulacji. Nawet na wejściach mic można regulować limiter, enhancer, efekty. Sporo można również namieszać w sekcji OUTPUT. Mamy dwa wyjścia MASTER (A i , przy czym B posiada osobna regulacje oraz możliwość zamiany na 2 x MONO. Do tego SUBWOOFER OUT oraz MASTER A na XLR(2, 1) oraz chinch. Wyjście TAPE OUT ma własna regulacje.
Dalej mamy sampler, dwa banki po 32 sekundy. Można nawet ustawić start samplera z crossa. Do tego można dołożyć efekty. Mamy również 2 BPM countery, które się faktycznie sprawdzają, synchronizacje MIDI, możemy sobie ustawić takie rzeczy jak to, jakie częstotliwości wycina crossfader, kille na każdy kanał (można kille przerobić na punche).
Wielu narzeka na to, ze to choinka. A wielu osobom (w tym mnie) podświetlenie większości klawiszy i guzików naprawdę się przydaje. Wszystko widać jak na dłoni. Do tego wyświetlacz. Jedno spojrzenie i wiemy, jakie parametry efektu mamy, jakie tempo. Wszystko przejrzyście i czytelnie.
Oczywiście w pierwszej chwili natłok funkcji może przytłaczać, ale ja po jednym dniu zabawy wiedziałem już wszystko. I mogę powiedzieć, ze wszystko jest intuicyjne i na miejscu. Tak jak to narzekanie na miejsce gniazda słuchawek. Mi nie przeszkadza, kabelek wsadziłem miedzy mikser i deck i po sprawie. Nic nie zasłania i nie przeszkadza.

Podsumowując, za te pieniądze to moim zdaniem najlepszy możliwy wybór, oczywiście, jeśli ktoś potrzebuje tylu funkcji. Mi się jak najbardziej przydają. Gram elektro, house, techno i trance. I wszystkie bajery mi się przydają, można robić dosłownie cuuuuda.
I nie ma się co obrażać, ale faktem jest, ze zanim Pioneer zrobi mikser z tyloma funkcjami, to minie duuuzo czasu. No i będzie kosztował 10+ tysięcy. Pozostaje pytanie czy jest sens przepłacać?
Co do trwałości, mam ten mikser od roku. Co sobota gram w klubie, do tego jakieś imprezy u kumpli, i zabawa w domu. Jak do tej pory nic nie szwankuje, nie trzeszczy. Trochę męczyć zaczynają opinie ludzi, piszących ze to g***, bo to Behringer a nie Pioneer. Fanboje…

Z wad mogę wymienić brak wejść coaxial, szczególnie w świetle tego ze wyjście takowe posiada. Oraz brak opcji fader start.

Ludzie, pobawcie się tym chociaż przez tydzień i dopiero się udzielajcie. A nie po 15 minutach. P takim czasie to każdy napisze ze to g***, bo większości rzeczy nie będzie miał okazji nawet sprawdzić.
Dla ścisłości, nie jestem antyfanem Pioneera. Ddmke mam w komplecie z dwoma CDJ 400 i HDJ 1000. Są kwestie, w których Pioneer jest wypasiony, ale trzeba uczciwie przyznać, ze DDM 4000 to naprawdę udana konstrukcja. Biorąc pod uwagę cenę, to można powiedzieć ze to bardzo udana.
Się rozpisałem. Jak ktoś miałby pytania odnośnie DDM 4000 albo CDJ 400 to chętnie odpowiem. Często ludzie szukają opinii na temat DDM a z reguły trafiają na tekstu DDM to shit, kupuj DJM 800. Tylko nie każdy może mieć 6000 na sam mikser. Wiec zastanówcie się zanim zaczniecie jakieś sprzęt dissowac z góry.
Pytania walcie na priv.

Pościk mojego autorstwa z innego forum. Delikatnie nie na temat. Ale wiadomo o co kaman.
Pozdro!
__________________
dj maxxi jest offline   Reply With Quote
dj maxxi dostał 27 podziękowań za ten post.