4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sprzęt Pioneer DJM-400
Wątek: Sprzęt Pioneer DJM-400
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 04-07-2010, 10:30   #1
djmatti91
..:: true Member ::..
  
 
djmatti91's Avatar
 
Dołączył/a: 14 Apr 2007
Miasto: Częstochowa
Wiek: 32
Postów: 2 328
Tematów: 127
Podziękowań: 105
THX'ów: 1 514
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 23
Plusów: 6 (+)
djmatti91 6
Odwiedź profil djmatti91 na Facebook
Pioneer DJM-400

Witam! Przedstawiam wam mixer Pioneer’a o oznaczeniu DJM-400. Jest to następca słynnego jeszcze w starszym pokoleniu dj’ów DJM300. Wprowadzenie 400tki na rynek było rewolucyjne ponieważ był to najtańszy mixer w gamie Pioneer’a posiadający w sobie cechy wyższych modeli takie jak np. cyfrowe brzmienie 24-bit’owe czy efektor. Na początek przedstawiam Wam specyfikacje tego modelu.

2 kanały
* 4 wejścia Line
* 2 wejścia Phono
* 2 wejścia przełączane (Phono/Line)
* 2 konektory Fader-Start
* 3-zakresowe EQ
* 2 wejścia mikrofonowe
* EQ dla mikrofonu
* 3 pozycyjna, regulowana krzywa cięcia
* 2 wyjścia RCA
* Wymiary: 223 x 305 x 106.6 mm
* Waga: 3.2 kg



Dobra, teraz przejdźmy do opinii i spostrzeżeń użytkownika czyli mnie.

Z początku miałem kupić DJM600, ale brak funduszy zdecydował że trafiłem na DJM-400 za dobrą cenę i tak właśnie się na ten model zdecydowałem. Jakby nie patrząc na DJM-600 w tym stanie musiałbym dołożyć jakieś 1000zł.

Szczerze to wcale nie żałuje, mixer brzmi bardzo dobrze, efekty są świetne – śmiało można powiedzieć że nie odstępują od efektów z większych braci, do wyboru 7 efektów - mi najbardziej przypadł do gustu ROLL, bardzo ciekawy efekt szczególnie że można go użyć jako pętle co nie raz mi się przydało gdyż gram z CDJ-100s. Mixer słynie z tzw. Samplera, owszem jest to dobra rzecz ale mało kiedy jej używałem, w sumie to tylko w domu dla zabawy gdyż na imprezie nie ma na to czasu, ale w tym Samplerze podoba mi się to że zapisane dźwięki można zwalniać albo przyśpieszać lub mixer zrobi to sam automatycznie dostosowując prędkość do innego utworu. Z rzeczy które przemawiają na plus 400tki to zdecydowanie jego wielkość i podręczność, jest to mały mixer który ma w sobie wiele funkcji i potrafi wycisnąć bardzo dużo. Kolejnym plusem dla mnie jest wejście na dwa mikrofony, bardzo mi się to przydało gdy prowadziłem imprezy karaoke. Bolączką tego modelu jest odsłuch, ale spokojnie da się do tego przyzwyczaić pomagając sobie trim’em. Od listopada 2008 nie miałem z tym mixerem żadnych problemów, raz mi robił cyrki ale to dlatego ze tak go skonstruowali, tzn. w okolicach konsoli było tak gorąco że mixer się nagrzał i się wyłączał co jakiś czas aby się nie spalił.



Mixer mogłby być nieco tańszy lub w tej cenie mieć kilka innych funkcji lub dodatków, np. wyjścia xlr a choćby nawet odsłuch rodem z wyższych modeli pionka. Nie mniej jednak jestem bardzo zadowolony z tego zakupu cenie go za małą awaryjność, za bardzo dużą funkcjonalność w małym „pudełku”, wszędzie się zmieści i jest lekki. Aha i byłbym zapomniał wyciszając poszczególne tony wyciszamy je do zera, czyli KILL. To jest bardzo dobre. Mixer polecam osobą którzy chcą mieć mały mixer z dużymi możliwościami. Dziś taki model kupimy za ok. 1000zł. Musze stwierdzić że trzyma cenę rynkową gdyż nie jest to popularny model, dj’e decydowali się częściej na DJM-600. Typy imprez na jakich stosowałem DJM-400: Klub, okolicznościówki, karaoke, akademie szkolne, prywatki, konferencje, wesele. Nadaję się w każde warunki :D
__________________
djmatti91 jest offline  
djmatti91 dostał 19 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents